Co oznacza wynik badania na boreliozę?

Hej! Robiłam badania na boreliozę i otrzymałam taki wynik IgM wynik w surowicy 4.97 oraz borelioza IgG 33.05 co to oznacza
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Nie podała Pani jednostek i norm laboratoryjnych pracowni w której wykonywane było badanie. W zależności od tego wynik może świadczyć o zakażeniu danym już obecnie toczącym się. Jeżeli IgG i IgM są dodatnie to jest to oznaka świeżego zakażenia, a przypadku IgG (+ )i IgM (-) wynik taki jest oznaką zakażenia przebytego w przeszłości.