Interpretacja wyniku badania immunochemia toxo i cytomegalowirus

prosze o interpretacje wyniku badania mojej córci immunochemia toxo igg 26,54 IU/ml immunochemia toxo igm 0,242 cytomegalowirus przeciwciała w kl.igm 0,21 przeciwciała w kl.igg 10,51 z góry bardzo dziekuje

Witam! Pełna interpretacja badania uzależniona jest od przyjętych przez laboratorium norm. W zależności od metody oznaczenia i użytych odczynników normy mogą różnić się w poszczególnych laboratoriach. Generalnie zasada jest taka że ujemne IgM i dodatnie IgG świadczą o przebytej w przeszłości infekcji i odporności na zakażenie. Dodatnie IgM przy dodatnich IgG świadczą o tym, że infekcja miała miejsce w niedalekiej przeszłości (kilka-kilkanaście tygodni). Ujemne IgM i ujemne IgG świadczą o braku zakażenia.