Co oznacza wynik badania nerek u 70-latki?

Witam proszę o interpretacje wyniku tk nerek opis wygląda tak: W nerce lewej torbieliki okołomiedniczkowe 11x12 mm i 11x8 mm modelujące nieposzerzony ukm, oraz w dolnym biegunie nieprawidłowa masa mieszanej echogeniczności, dobrze odgraniczona od otoczenia, wielkości 40x40x34 mm, izodensyjna w fazie podstawowej, wzmacniająca się w kolejnych fazach nieco słabiej od miąższu nerki - zmiana o charakterze neo. Masa w niewielkim stopniu modeluje kielichy nerkowe, nie nacieka otaczającej tkanki tłuszczowej, nienacieka ani nie modeluje dużych naczyń. Nerka prawa z wydłużona piramidą w części środkowej i zanikiem warstwy korowej na tym poziomi - zmiany typu pozapalnego. Układy kielichowo-miedniczkowe obu nerek nieposzerzone. Funkcja wydzielnicza i wydalnicza obustronnie zachowana". Bardzo proszę o interpretację Anna 70 lat

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W nerce lewej wykryto nieprawidłową strukturę, która może mieć charakter nowotworowy, ale usg to tylko badanie obrazowe, więc nie można w 100% stwierdzić czy to nowotwór. Taki wynik będzie wymagał dalszych badań diagnostycznych, dlatego powinna Pani udać się do lekarza, który skierował Panią na badanie. On zaplanuje dalszą diagnostykę.