Wynik TK nerek 34-letniej osoby do analizy

W badaniu tomografii komputerowej uzyskałem wyniki odnośnie nerek: Nadnercza niepowiększone, bez zmian ogniskowych Nerki prawidłowej wielkości i kształtu, o nieposzerzonym układzie kielichowo miedniczkowymi zachowanej funkcji W nerce lewej torbiel korowa o średnicy 9mm a w kielichu środkowym uwapniony złóg o średnicy 7mm W dolnym biegunie prawej nerki pasmowata zmiana włóknista pozawałowa lub pozapalna Nie stwierdzono powiększonych węzłów chłonnych Co te wyniki oznaczają

Torbiel nie jest groźnym rozpoznaniem, złóg to ciało obce, potocznie nazywane kamieniem. Zmiana pozawałowa lub pozapalna jest informacją, że kiedyś doszło bądź do niedokrwienia fragmentu nerki lub stanu zapalnego, który uszkodził część miąższu i tyle. Porównać można do blizny na skórze po skaleczeniu.