O czym mogą świadczyć zmiany w USG?

O czym mogą świadczyć te zmiany w usg.Wątroba niepowiększona o dość znacznie podwyższonej echogeniczności,stłuszczała,jej dokładna ocena ograniczona,zmian ogniskowych nie znaleziono.Trzustka niepowiększona,hyperechogeniczna,bez widocznych zmian ogniskowych.Kielich środkowyNP zaznaczony do ok.7mm ze wzmocnieniem sugerującym złóg ok.4mm,poza tym układy kielichowo-miedniczkowe obustronnie nieposzerzone,innych złogów w nich nie znaleziono.Czy konieczna jest jakaś dalsza diagnostyka i leczenie?

Witam serdecznie,

Wynik badania USG może świadczyć np. o obecności kamienia w nerce prawe. Na postawie samego badania USG nie można postawić diagnozy. Diagnozę może postawić lekarz na podstawie obrazu klinicznego, badania przedmiotowego i podmiotowego oraz wyników zleconych badań. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badaniem lub lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam.