Refluks żołądkowo-przełykowy, bóle brzucha i skurcze a wynik USG

Witam miałam robione badanie uzg żołądka wykazało widoczny złóg o średnicy około 0,4-0,5 cm czy są jakieś leki na to zamiast zabiegu mam bóle takie zwijania i skurcze w żoładku to jest w nerce lewej w rzucie środkowego kielicha leczę się także na refluks żołądkowo przełykowy czy mogę mieć takie objawy i bóle

Bardzo chaotycznie opisuje Pani wyniki badań i objawy. Myślę, że chodzi Pani o to, że ten niewielki złóg jest w zakresie lewej nerki. Taki niewielki złóg powinien ulec ewakuacji z nerki (do 0,5 cm często same się ewakuują). Raczej nie wymagają takie złogi interwencji chirurgicznej. Wystarczające jest dobre nawodnienie i środki rozkurczowe. Co do dolegliwości bólowych jeśli usytuowane są w nadbrzuszu mogą być związane z żołądkiem, jeśli w lewej okolicy lędźwiowej raczej z kamieniem w nerce. Skoro dolegliwości usytuowane są nadbrzuszu myślę, że warto byłoby w chwili obecnej wykonać kontrolną gastroskopię i dopiero po wyniku tego badania zalecić sposób postępowania i leczenia (modyfikacja leków).