Co oznacza wynik badania obrazowego kręgosłupa 45-latki?

Niewielkie lewostronne skrzywienie kręgu L. Drobne osteofity przednio-bocznych krawędzi trzonów kręgów L. Zwężony nieco prawy otwór m-k przez zamiany zwyrodnieniowe stawu m-k, bez cech ucisku nerwu rdzeniowego,możliwe modelowanie nerwu.Na poziomie S3 torbiel Tarlova wiele. 20-17mm po stronie prawej,że scalopingiem struktur kostnych.Możliwa drobna torbiel wiele.10mm po stronie lewej na tym samym poziomie.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyżowo-biodrowych.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja neurochirurgiczna i łączna ocena bezpośredniego badania oraz powyższego wyniku