Co oznacza wynik badania obrazowego kręgosłupa u 30-latki?

Witam.Od kilku lat się leczę na kręgosłup mam 30 lat .Biorę leki przeciwbólowe ale nie pomagają juZ. Zrobiony miałam rezonans w którym wyszło:, nasilona przebudowa degeneracyjna płytek granicznych trzonów L4, L5 i S1, z nierównością oraz brzeżnymi osteofitami (wyraźny obrzęk szpiku trzonu L5) . Na poziomie L1-L2 oraz L3-L4 krążek międzykręgowy o typowej intensywności sygnałów, z cechami rozluźnienia pierścienia włóknistego i minimalnym modelowaniem worka oponowego, Na poziomie L2-L3 zaburzenia uwodnienia krążka międzykręgowego z cechami rozluźnienia pierścienia włóknistego,a poziomie L5-S1 cechy degeneracji krążka międzykręgowego oraz szerokopodstawna, tylno-lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego, zwężająca zachyłek boczny oraz kanał korzeniowy po stronie lewej wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów międzykręgowych z cechami ucisku struktur nerwowych w obwodowej części kanału korzeniowego. Czy mozna to wyleczyc? Czy czy będzie potrzebny zabieg? Dziekuje i pozdrawiam serdecznie .

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza neurochirurga, po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie powyższego badania będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.