Co oznacza wynik badania po urazie nogi?

Dzień dobry! Na zajęciach z piłki nożnej przy rotacji miałam wypadek: mocny trzask w kolanie i padnięcie na ziemię. Dopiero aż na 3 dzień trafiłam do ortopedy po ubezpieczeniu. Ortopeda nie zrobił żadnego USG czy prześwietlenia, postawił diagnoz, że mam zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł kolana. Wszystko musiałam wyciągać od ortopedy, kiedy mogę wrócić do sportu, jego odp.że on nie wie. Pod koniec dał mi tylko zwolnienie z pracy, i fizycznego wysiłku, wypisał leki i ortezę na kolano prawej nogi z ruchomym stawem. Z moją prośbą w końcu napisał skierowanie na USG.. Objawy które mam: po wczorajszym chodzeniu mocny ból w kolanie i pieczenie, zgiąć s trudem mogę, nie do końca.Po prawej stronie kolana uzbierał się płyn.Co by mogliście doradzić mi? Co mogę robić a czego nie? Czy potrzebuję kulę czy raczej czołgać małymi krokami? Bardzo mi zależy na nodze tak jak skoro zawody mam

to objawy uszkodzenia więzadeł , rtg obowiązkowo, usg może być lub rezonans . W przypadku niestabilności przy badaniu do leczenia operacyjnego