Co oznacza wynik badania RTG stawów biodrowych?

Witam ,ostatnio mam problemy z chodzeniem,lekarz rodzinny zlecił mi rtg stawów biodrowych ,dzisiaj odebrałam wynik i nie wiem czy mam czym się martwić i do jakiego specjalisty się udać, proszę o przetłumaczenie wyniku.Zdjęcie stawów biodrowych wykazuje zwężenie szpar stawowych wybrzeżenia krawędzi zewnętrznych panewek.Z góry dziękuję za odpowiedz.

Witam, objawy oraz wynik RTG z dużym prawdopodobnieństwem wskazują na chorobę zwyrodnieniową stawów biodrowych (koksartrozę). Do jej rozwoju dochodzi na skutek naturalnego zużycia powierzchni stawowych, zwłaszcza przeciążonych (w związku np. z nadwagą, obciążającą pracą, uprawianiem sportu). Warto poprosić lekarza o skierowanie do poradni rehabilitacyjnej oraz ortopedycznej.