Co oznacza wynik badania stawu kolanowego u 38-latki?

Opis BADANIA: Struktury kostne stawu kolanowego bez zmian o prawidłowej intensywności sygnału. Oderwany przyczep udowy więzadał krzyżowego przedniego. Pogrubiały przyczep udowy więzadłła pobocznego piszczelowego, z obrzękiem otaczajacych tkanek-jak po przebytym uzkodzeniu. Więzadło krzyżowe tylne, poboczne - boczne oraz więzadła rzepki bez zmian o zachowanej ciągłości i o prawidłowej intensywności sygnału. Łąkotki - ich rogi przednie i tylne o zachowanym kształcie i bez zmian w intensywności sygnału. Staw rzepkowo-udowy w normie. WNIOSKI: Oderwany przyczep udowy więzadła krzyżowego przedniego. Pogrubiały przyczep udowy więzadłła pobocznego piszczelowego, z obrzękiem otaczających tkanek-jak po przebytym uszkodzeniu. Proszę o informację o sposobie leczenia. Czy jest konieczna operacja?

Z racji na całkowite uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego ( ACL) wskazana jest jego rekonstrukcja po wcześniejszym wyleczeniu zachowawczym więzadła pobocznego.
Pozdrawiam