Co oznacza wynik badania USG nerek?

Witam! Dziś zrobiłam usg nerek.Chciałabym wiedzieć co znaczy ten wynik badania. Nerki położone prawidłowo o nieco podwyższonej echogeniczności ze ścienczałą warstwą miąższu w nerce lewej oraz nielicznych torbieli zatokowych śr do 13mm obustronnie.Wymiar podłużny prawej nerki 113 mm,lewej 98 mm.W nerce prawej akcentowany do 10 mm kielich dolny,poza UKMy obustronnie nieposzerzone,złogów nie uwidoczniłam.Bardzo proszę o odpowiedż.Pozdrawiam

Wynik tego badania musi być skonfrontowany z innymi badaniami i wywiadem. Proszę zgłosić się do nefrologia a jeżeli czas oczekiwania na konsultacje jest zbyt długi, proszę z wynikami udać się do lekarza rodzinnego. Nie znany jest mi Pani wywiad i nie mam możliwości zbadania Pani. Proszę udać się do POZ.

Opis nie wskazuje na jakąś ciężką chorobę. Należy jedynie ustalić na ile jest ścieńczały miąższ nerki, torbiele są niewielkie i nic nie trzeba robić, zaznaczony kielich też nic takiego. Wymiary nerek OK. Pozdrawiam www.hanecki.pl