Co oznacza wynik badania USG tarczycy po stosowaniu Euthyrox?

Proszę o rade ! USG tarczycy wykazało miąższ niejednorodny o nieznacznie obniżonej echogenicznosci. 6 mięs brałam euthyrox 50 mg na subkliniczna niedoczynność tsh 3,2 i wpadłam w nadczynność polekowa tsh 0,013 a ft3 i 4 ponad górna granice i objawy gorąca, nerwowość, poty. Czy obraz usg mógł być taki przez przedawkowanie ? 6 mies temu anty tpo i anty tg ujemne. Czy jak unormuje hormony obraz się zmieni czy to początek np Hashimoto? Staram się o dziecko i boję się że znów coś nie tak. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno konieczna jest kontrola. Ciężko jest teraz stwierdzić w która stronę może pójść