Wynik USG tarczycy a niedoczynność

Witam,Miesiąc temu byłam u endokrynologa-TSH 9.98 (norma do 4.00), ft4 ok. USG-echogram miąższu obniżony, niejednorodny, brak zmian ogniskowych. Wymiary-prawy płat-15x10x10, lewy płat25x15x12 . Diagnoza- niedoczynność tarczycy, możliwość autoimmunologicznego zapalenia tarczycy. Zalecenie-euthyrox 50. Poźniej robiłam badania anty tpo i anty tg które również wyszły w normie. Dodam że mam objawy typowe dla niedoczynności tarczycy. Co mogą oznaczać takie sprzeczne wyniki? TSH po miesiącu leków 3,33

Jest więcej przyczyn niedoczynności tarczycy niż tylko choroba Hashimoto czyli autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Wyniki leczenia potwierdzają, że stopniowo objawy niedoczynności będą ustępowały ale leczenie będzie wymagało stopniowego skorygowania. Jeżeli to inne zapalenie tarczycy to po jakimś czasie nie będzie potrzebne. Jeżeli nie to znaczy, że to jest jednak autoimmunologiczne zapalenie tarczycy i zapotrzebowanie na Euthyrox będzie wzrastało = to normalny przebieg choroby. Spokojnie :) to łagodna choroba. Warto obserwować czy płytki krwi się obniżają?