Co oznacza wynik badania USG w 12 tygodniu ciąży u 38-latki?

Proszę o wyjaśnienie wyniku badań USG robione 12 tydzień 2 dni Rozpoznanie : żywy płód Czynność serca płodu : uwidoczniono FHR: 173 ud/min Długość ciemieniowo - siedzeniowa (crl) 57,0 mm Przezierność karku (nt) - 1,8 mm Wymiar dwuciemieniowy (bpd) - 20,0 mm Płyn owodniowy - w normie Kość nosowa - obecna Przepływ na zastawce trójdzielnej - zwykła Czaszka/mózg : obraz czaszki prawidłowy , sploty naczyniowe symetryczne ; serce: serce 4-jamowe, oś prawidłowa; przednia ściana brzucha: nie uwidoczniono cech przepukliny pępkowej; żołądek: widoczny; ręce; obie widoczne; stopy: obie widoczne. Wolne b-hcg 14,7 IU/I odpowiada 0,322 mom Papp-a 0,380 IU/I odpowiada 0,276 mom Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:141 a skorygowane 1:293 Trisomia 18 ryzyko podstawowe 1:334 a skorygowane 1:39 Trisomia 13 ryzyko podstawowe 1:1051 a skorygowane 1:37 Mam 37 lat. Czy jest aż tak źle?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka prenatalna proszę kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego ciąże