Co oznacza wynik badania wątroby u 65-latki?

Co oznacza rozpoznanie INFILTRATIO ADENOCARCINOMATOSA HEPATIS. To wynik biopsji wątroby. Wiemy że to rak złośliwy watroby ale dalej w opisie jest: profil immunohistochemiczny noe jest jednoznaczny, mozne odpowoadac naciekom raka wywodzacego sie z komórek Jabłonna przewodów żółciowych. Dodam ze markery dróg żółciowych wyszły negatywne.

Wynik raczej sugeruje raka (gruczolakorak) wywodzącego się z dróg żółciowych, a nie z miąższu wątroby (komórki miąższu wątroby nie mają cech gruczołowych). Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z onkologiem.