Co oznacza wynik badania wirusa HPV?

Witam dzisiaj przyszedł mi wynik na wirusa HPV, w wyniku jest oznaczony jako "dodatni" w folderze pdf dostałem zapisek "wartosc liczbowa uzyskanego wyniku wykracza poza poziom wartosci odciecia dla zastosowanego testu. swiadczy to o niskiej liczbie czasteczek dna hpv" Stąd moje pytanie jak mam zinterpretować to czy jestem zarażony wirusem czy nie.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie dokładnie było to badanie i jaki typ oznaczenia? jeżeli wynik ogólny jest dodatni to świadczy to raczej o obecności wirusa.