Co oznacza wynik badania żył i tętnic u 12-latka?

Syn lat 12.Spływ żył systemowych i płucnych prawidłowy.Połączenia przedsionkowo-komorowe i komorowo-tętnicze zgodne.Proporcje jam prawidłowe.IAS ciągła.IVS ciągła.Echostruktura i funkcja zastawek MV,AV,TV,PV prawodłowa.Przepływ w MPA laminarny-beZ cech PDA,HP.Kurczliwość mięśnia sercowego dobra.Bez płynu w worku osierdziowym.Odejścia tętnic wieńcowuch prawidłowe.Wsierdzie ścienne bzm.Struna ścięgnista w LV LVDd 56-58mm.EF75% MV-śladoweMI;E/E'8.Hypertrabekulacja LV

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Sadze ze wskazana konsultacja lekarza kardiologa dziecięcego