Wyniki badania serca 38-latki

prosze mi powiedziec na co wskazuje to badanie,RV-1,9cm IVS-0,8/1,2cm LV-4,9/3,0cm PW-0,8/1,2cm Ao pierscien-2,4cm LAd-3,8cm Ao wstep-3,0cm ,wymiary jam serca w normie zastawki bez mian organicznych,struna rzekoma w lewej komorze osierdzie bez mian ,VmaxTP-1m/s AcT-139msHR-106/MIN ,Vmax MV-E=A-0,9m/s fz doLA I* ,VmaxAo-1,7m/s ,VmaxTV-o,65m/s ,EF-70%wn. mala niedomykalnosc zastawki dwudzielnej. tachykalia.CZY TO TRZEBA LECZYC....

Lek. Tomasz Budlewski

Do dokładnej interpretacji badania konieczna jest infomarmacja dotycząca wzrotsu i masy ciała, ale w tym badaniu nie ma poważnych nieprawidłowości. Struna rzekoma to wariant normy, a mała niedomykalność zastawki być może jest skutkiem nadciśnienia tętniczego. Proszę pokazać wynik kardiologowi.