Jak interpretować wyniki badania niedomykalności zastawki aortalnej?

Witam .ŁUKASZ lat 36 normalna budowa ciała .Mam pytanie odnośnie zastawki trójdzielnej stwierdzono echo starca V-max -3.31 m/s .MxPG :38.8 mmHg .SPAP: 43,8. Zastawka pnia płucnego AcT:126 m/s. Vmax(systole): 0,84 mmHg .interesuje mnie wynik MxPG 38,8 mmHg o tym mówił lekarz że jest to niedomykalność wzdłuż na dłóga a wąska i to lepiej że nie okrągła czy to duża wartość?ponoć będzie się powiększać z każdym rokiem 0,5 mm.i jak przekroczy 50 mm zaczną się problemy ?. Reszta niby w normie LV:45,29. LA:33mm .RV:26 . VIS:10,14mm .PW :11,14mm . Ao root:26mm .Ao asc:24mm . EF:64% .bez zaburzenia kurczliwości mięśnia l.k. E/A - 0.85 bez niedomykalność. Zastawka aortalna trój płatkowa bez niedomykalność .proszę o odpowiedź w sprawie zaś.trójdzielnej.

Nie znam niestety Pana historii klinicznej i nie pomogę w analizie wyniku, może to zrobić kardiolog, który wydał Panu zalecenie wykonania badania ECHO serca. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.