Co oznacza wynik cytologii u 26-latki?

Mogę prosić o interpretacje wyniku badania cytologicznego? Wizyte u ginekologa mam dopiero w marcu czy powinnam ją przyśpieszyć ? AKOŚĆ ROZMAZU Rozmaz nadaje się do oceny OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA ROZMAZU Obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka) Interpretacja wyniku Inne zmiany nienowotworowe Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem i/lub typową regeneracją ZALECENIA Kontrola po leczeniu

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

To oznacza, że komórki tarczy szyjki macicy, które udało się pobrać i ocenić są w granicach normy, jednak istnieją cechy stanu zapalnego, które należy leczyć. Zawsze wynik badania cytologicznego powinien ocenić lekarz, który skierował Panią na badanie. Będzie mógł dzięki temu wdrożyć odpowiednie leczenie.