Co oznacza wynik EEG chorej na padaczkę?

Witam . Choruje od 4tego roku zycia na padaczke . Czy ktos pomoze zrozumiec wynik basania EEG: " czynnosc podstawowa rejestrowana w odprowadzeniach potylicznych zlozona z falo czestotliwosci 11.0Hzi amplitudzie do 50uV. W odprowadzeniach przednich zapis o podobnej czestotliwosci i amplitudzie. Na tle opisywanej czynnosci,szczegolnie w odprowadzeniach potylicznych prawej polkuli moZgu widoczne sa dosc liczne pojawiajace sie synchronicznie pojedynczo i w niewielkich grupach wyzejnapieciowe fale ostre o amplitudzie do 90uV. RZ obecna . Podczas fotostymulacji i HV wzrasta nieco liczba i amplituda opisywanych zmian. Orzeczenie: zapis z niewielkimi zmianami pod postacia wyzejnapieciowych fal ostrych, glownie w odprowadzeniach potylicznych, z nieznaczną przewaga strony prawej z tendencja do napadowosci" Co to znaczy??? Prosze o pomoc...

Witam! Ten zapis przemawia za obniżeniem progu pobudliwości drgawkowej i tendencji do lateralizacji prawostronnej. Językiem normalnym: często występuje przy padaczkach, domniemane ognisko po stronie prawej? Pozdrawiam W. Łuczkowski.