Co oznacza wynik EEG u 28-latka?

Proszę o wytłumaczenie opisu EEG. Rospoznanie: Epilepsja Opis badania: Czynność podstawowa składa się z fal 9 Hz i amplitudy do 16 uV najlepiej wyrażona w okolicach potylitycznych. Rz obecna. Na tle opisywanej czynności występują niewielkie grupy fal theta bez cech lateralizacji. FS i Hw nie zmienia charakteru zapisu. Orzeczenie: Zapis zaburzony występowaniem niewielkich grup fal theta bez cech lateralizacji. Czynności napadowej nie zarejestrowano.

Witam! Z przedstawionego przez Pana opisu badania można wyciągnąć wnioski: Zapis w niewielkim stopniu odbiega od normy (niewielka domieszka czynności theta). EEG jest badaniem dodatkowym i w pewnym odsetku u ludzi zdrowych mogą pojawić się zmiany sugerujące chorobę, ale w podobnym odsetku u ludzi chorych może zapis mieścić się w granicach normy. Powoli wiek tego badania zbliża się do setki, ale jego znaczenie jest duże, szczególnie w sprawach napadowych, jednak rozpoznanie stawiamy na podstawie całokształtu, a nie jednego badania. Pozdrawiam W. Łuczkowski.