Co oznacza wynik EKG 26-latki?

Ostatnio podczas zatrucia pokarmowego ratownik wykonał EKG. Na badaniu napisane jest „badanie na pograniczu normy, możliwe zaburzenia prawego przedsionka, słaba progresja załamka R-. Czy to świadczy o jakiejś chorobie? Jestem kobieta mam 26 lat i nigdy nie miałam problemów z sercem. Proszę o radę czy jest się żywo obawiać ?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli nie ma Pani żadnych objawów ze strony serca, to najprawdopodobniej nie ma się czego obawiać, jednak sugeruję wizytę u kardiologa, który oceni wyniki i w razie potrzeby zleci odpowiednie badania. Pozdrawiam!