Co oznacza wynik gastroskopii u mężczyzny?

potrzebuje pomocy ,u mojego męża wynik gastroskopii zapalenie żołądka i dwunastnicy ,w czasie badań pobrano wycinek do badań . po czterech tygodniach odebraliśmy wynik i się okazało że błona śluzowa części antralnej żołądka znasilonym przewlekłym o niewielkiej aktywności zapaleniem z tworzeniem grudek chłonnych,bez zaniku i przemiany jelitowej .

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik nie jest zły, potwierdza zapalenie żołądka, jeśli są dolegliwości to wskazane przyjmowanie leków z grupy inhibitorów pompy protonowej przez kilka tygodni.
Pozdrawiam