Co oznacza wynik glukozy w surowicy?

glukoza w surowicy - 111 mg/dI amylaza w surowicy -106 U/I lipaza - 70,50 U/I Czy wyniki jw. ,wg laboratorium przekraczające górną granicę wartości ref. , mogą świadczyć o jakimś schorzeniu ? Czy wskazana dalsza diagnostyka ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wszystko zależy od tego z jakiego powodu robiła Pani te badania. Również zależy od tego czy była Pani na czczo. Najlepiej jest zgłosić się z tymi wynikami do lekarza kierującego na badanie. Jeśli wykonywała Pani te badania samodzielnie, to należy zgłosić się z nimi do lekarza rodzinnego.