Co oznacza wynik MR i ogólna protruzja?

Witam. W wyniku MR ogólna protruzja L4/L5 oraz podwiezadłowa L5/S1, świeże zmiany przeciażeniowe w szpiku-to tak w skrocie. Protruzja centralno-prawostronna na poziomie L4/L5 na głębokość 5mm uciskajaca worek oponowy konfliktem krążkowo-korzeniowym. Protruzja centralno-prawostronna na poziomie L5/S1 na głębokość 8,5 mm wzdłuż tylnej krawędzi trzonu kręgu L5 na długość 8 mm uciekająca z ciasnota dla korzeni nerwowych. czy wobec takiego wyniku czeka mnie operacja, czy jest szansa na wylecz

Opisane w MRI przepukliny dyskowe L4-L5 i L5-; do interpretacji klinicznej
Jaki stan zdrowia ogólny??
Do pełnej konsultacji, z wynikami...
Ocena pełna stanu zdrowia, obciązeń , Jaki tryb życia,
Jaki duże dolegliwości i objawy patologiczne ...

pozdrawiam