Co oznacza wynik MR kolana 20-letniej kobiety?

Proszę o interpretacje rezonansu kolana. Deformacja krawędzi przysrodkowej rzepki po przebytym złamaniu, kanały po śrubach stabilizujących. Artefakty od szwów po plastyce troczkow przysrodkowych. Obecne jest poszerzenie i znieksztalcenie oraz zmiany włókniste l, ciągłość troczków jest zachowana. Obrzęk powierzchni zewnętrznej kłykcia bocznego kości udowej i wierzchołka rzepki po świeżym zwichnięciu. Nierówność powierzchni chrząstki rzepkiw przedziale przysrodkowym i okolicy wyniosłości rzepki. Cechy dysplazji SRU z uwypukleniem powierzchni stawowej kłykcia bocznego kości udowej i małym kłykciem przyśrodkowym. TT-TG do 11mm. Kąt chrzęstny bruzdy miedzykłykciowej przy górnej krawędzi stawowej jest zbliżony do 166 st. Prawidłowa ilość płynu w stawi. Rzepka typu II, dyskretnie lateralizująca, dość wysoko ustawiona- I/S 1,26. Chrząstka stawowa przedziałów bocznego i przysrodkowego kolana o zachowanej wysokosci i gladkiej powierzchni.

Lek. Tomasz Budlewski

Jakiś uraz ? Jakie dolegliwości ? Konieczna ocena przez lekarza ortopedę