Co oznacza wynik MR kręgosłupa 25-latki?

Witam. Dostalam właśnie wynik z rezonansu a że na lekarza trzeba troche poczekać więc pisze. Zmiany degeneracyjne krążka miedzykregowego czesciowe nierównomierne odwodnienie L4/5. Odwodnienie i obniżenie L5 S1. L3/4 i L4/5 okrezne wypukliny krazka miedzykregowego modeluja worek oponowy zwezaja zachylki boczne kanalu. L4/5 znaczne zwężenie zachylkow z mozliwoscia konfliktu korzeniowego. Wklesly zarys dolnej blaszki granicznej L4 i gornej L5 tendencja do tworzenia przepukliny dotrzonowej. To tak w skrocie. Dodadm ze mam 25 lat. Licze na pomoc i z gory dziekuje.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani wynik świadczy o zmianach zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa a przemieszczające się krążki międzykręgowe uciskają na nerwy rdzeniowe, co może być przyczyną dolegliwości bólowych. Leczenie zależy od Pani stanu klinicznego, dlatego powinna Pani udać się w wyznaczonym terminie do lekarza prowadzącego.