Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje wyniki rtg kręgosłupa oznaczają coś poważnego?

witam moje wyniki kregosłupa L-S RTG niedomknięcie tylnego łuku l5-s1 kregozmyk l5-s1 10mm wielkosc kregozmyku stala przy przodopochyleniu oraz tylozgieciu tk cechy lumbalizacji s1 l4-l5 uwypuklenie tarczy ku tyłowi z modelowaniem worka oponowego i splyceniem zachylkow bocznych l5-s1 uwypuklenie tarczy ku tylowi i na strone lewą z uciskiem worka oponowego i lewgo nerwu rdzeniowego MRI ZMIANY ZWYRODNIENIOWE L3 DO S1 DEHYDRACJA KRĄZKÓW L3/4 DO L5/S1 NA POZIOMIE L5/S1 UWYPUKLENIE KRĄZKA I ZMIANY ZWYRODNIENIOWE ZWEZAJA OTWORY MIEDZYKREGOWE W CZ DOLNYCH BEZ UCISKU NA NERWY NA POZIOMIE L4/L5 TYLNA CENTRALNA PROTUZJA KRĄZKA MK Z PĘKNIĘCIEM PIERSCIENIA WŁOKNISTEGO DOKANAŁOWO NA GŁEBOKOSC 4MM ZWEZA ZACHYLKI BOCZNE DOCHODZAC W BLISKIE SASIEDZTWO STRUKTUR NERWOWYCH NA POZIOMIE L3/L4 PROTUZJA KRAZKA ZWEZA ZACHYLKI BOCZNE DOCHODZAC DO KORZENIE NERWOW RDZENIOWYCH KANAL KREGOWY BEZ CECH BEZWZGLEDNEJ STENOZY
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Wita serdecznie,

Badanie RTG zobrazowało w obrębię kręgosłupa L-S zmiany zwyrodnieniowe, kręgozmyk czyli przemieszczenie kręgów wraz z całym odcinkiem kręgów wyżej leżących ku przodowi w stosunku do kręgu położonego niżej, a także chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię z uciskiem na worek oponowy i nerw rdzeniowy.
Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza prowadzącego celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy