Co oznacza wynik MR kręgosłupa 29-letniej osoby?

Witam serdecznie Mam 29 lat i miałam wykonany MR kręgosłupa szyjnego, na które uzyskałam skierowanie od neurologa i prosiłabym o interpretację i podpowiedź do jakiego lekarza udać się dalej, gdzie szukać pomocy, jak leczyć. Dodam, że w 2016 r (grudzień) miałam usuwaną tarczycę z powodu nowotworu brodawkowatego tarczycy bez przezrutów. Opis: Uwidoczniono zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych C2-7 w postaci: -zaostrzeń krawędzi trzonów kręgów -dehydratacji krążków międzykręgowych -uwypukleń krążków oraz umiarkowane zmiany degeneracyjne w stawach unkowertebralnych Powyższe zmiany powodują na poszczególnych poziomach: C6-7 Uwypuklenie tylnego obrysu krążka międzykręgowego o cechach przepukliny pośrodkowo-obustronnej, z nieznaczną przewagą strony lewej, o wymiarach okolo ap=3mm, z modelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego i korzeni rdzeniowych w zachyłkach bocznych, z redukcją rezerwy płynowej w przedniej okolicy rdzenia kręgowego na tym poziomie. Wymiar strzałkowy worka oponowego zmniejszony do około ap=9mm. C7-TH1 Niewielkie modelowanie przedniej powierzchni worka oponowego bez cech znaczącego zmniejszenia jego światła. Poza tym badanie nie ujawniło zmian patologicznych i uzyskano prawidłowe obrazy następujących struktur: kręgów, jam szpikowych, kanału kręgowego, worka oponowego, pozostałych krążków, otworów międzykręgowych, rdzenia kręgowego do objętego polem obrazowania poziomu Th2. Wniosek:dyskopatia, zmiany zwyrodnieniowe Dziękuję z góry za każdą odpowiedź

Opisano zmiany zwyrodnieniowe z dyskopatią. Dalsze kroki są uzależnione od dolegliwości, jeśli są duże dolegliwości bólowe - powinna Pani pójść do neurochirurga. Jeśli małe - do rehabilitant.a Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.