Co oznacza wynik MR mózgu 44-latki?

Witam miałam robione MR mózgu i to jest taki wynik.w badaniu pojedyńcze drobne odnisko podwyzszonego sygnału w istocie białej lewego płata czołowego bez restrykcji dyfuzji ognisko naczyniopochodne reszta mózgu bez zmian

Pojedyncze, drobne ognisko naczyniopochodne najczęściej jest przypadkowym znaleziskiem i nie powinno budzić niepokoju.
Interpretacja zależy od tego z jakiego powodu miała Pani wykonywane badanie MR, jakie objawy neurologiczne w Pani występują oraz czy ma Pani dodatkowe choroby lub czynniki ryzyka chorób naczyniowych (np. nikotynizm, nadciśnienie, hipercholesterolemia). Proszę skonsultować się z lekarzem który zalecił to badanie.