Co oznacza wynik MR stawów biodrowych?
Co oznacza opis rezonansu stawów krzyżowo biodrowych? Mam bóle i sztywność m. in w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, biodrach (zwlaszcza prawym wraz z pośladkiem). Jestem diagnozowana w kierunku spondyloartropatii i układowej choroby tkanki łącznej. "powierzchnie stawów biodrowych o nieznacznie nierownych obrysach. Podchrzestne strefy obniżonego sygnału w częściach górnej kosci krzyzowej i przyleglych kości biodrowych - najprawdopodobniej zmiany sklerotyczne. Ogniskowe wzmocnienie chrząstki stawowej w czesci górnej przedniej prawego stawu k-b". Dziękuję

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
konieczne jest obejrzenie badania przez lekarza reumatologa, czy to cały opis?
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.