Co oznacza wynik MR szyjnej części kręgosłupa?

Proszę o interpretację wyniku badania MR. Badanie MR szyjnego odcinka kręgosłupa wykonano w płaszczyźnie strzałkowej w sekwencjach T1, T2, TIRM, T2 SPACE, w płaszczyźnie czołowej w sekwencji T2 SPACE oraz na wybranych poziomach w płaszczyźnie poprzecznej w sekwencjach T2 . Dane ze skierowania: kwalifikacja do zabiegu. Niewielkie lewowypukłe skrzywienie szyjnego odcinka kręgosłupa. Spłycona lordoza szyjna. W odcinku C 2- C5 kanał kręgowy i kanały korzeniowe bez cech stenozy. W segmencie C 5- C6 tylna z lewostronną lateralizacją przepuklina tarczy zwęża kanał kręgowy w wymiarze strzałkowym do okola 9mm dochodząc do brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego bez cech jego ucisku. Przestrzeń płynowa zardzeniowa zachowana. Kanały korzeniowe przewężone przez wyostrzenia krawędzi trzonów, struktury nerwowe w ich obrębie nieuciśnięte. W segmencie C5-C7 tylna z nieco prawostronną lateralizacją szerokopodstawna wypuklina tarczy przewęża kanał kręgowy w wymiarze strzałkowym do okola 10 mm, bez cech ucisku na rdzeń kręgowy. Kanały korzeniowe bez cech stenozy. Tarcza miedzykręgowa C 5-C6 obniżona z cechami dehydratacji, pozostałe tarcze międzykręgowe o zachowanej wysokości i sygnale. Trzony kręgowe o prawidłowej wysokości i strukturze, o równych płytkach granicznych. Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym o prawidłowym sygnale. W granicy obrazowania dyskopatia Th3- Th4 bez uchwytnych cech ucisku na rdzeń kręgowy, poziom poza zakresem obrazowania w płaszczyźnie poprzecznej. Wnioski zawarto w opisie. KOBIETA, 46 LAT

Dobry Wieczór,
Opis może sugerować konieczność leczenia operacyjnego ale bez dokładnego obejrzenia wyniku MR i badania klinicznego nie można nic powiedzieć jednoznacznie.
Pozdrawiam