Co oznacza wynik MR u 33-letniej kobiety?
Witam. Proszę o interpretacje wyniku RM. Dodam iż jest ból o umiarkowanym nasileniu w zależności od postawy ciała oraz słabsza jest prawa ręka i zdretwialy palec wskazujący oraz przy zaciska II dłoni dziwny opór. Krążek miedzykręgowyc5c6 obniżony z cechami dehydrtacji tworzy szerokpostawnątylna wypukline uciskajaca worek oponowy że zniesi niem rezerwy płynowej przed rdzeniem i zawężające częściowo otworybmiędzykręgowe. Krążek miedzykręgowych. Krążek c6c7 obniżony z cechamidehydratacji tworzy tylna centralnoprawoboczna skierowana ku górze przepuklinę z przylegający do góry sekwestrem wpuklającą się do kanału kręgowego na głębokość 4 mm uciskajaca worek oponowy modelujący rdzeń kręgowy znacznie zawężające prawy zachylek boczny kanału kręgowego i prawy otwór międzykręgowy. Rdzeń kręgowy o niezmienionym sygnale. wymiar strzałów około 10,11mm.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Opis badania wskazuje na przepuklinę międzykręgową, która uciska rdzeń kręgowy. Ucisk jest przyczyną Pani objawów. Wynik wraz z opisem musi być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Na pewno wskazane będą odpowiednie ćwiczenia i zabiegi fizykoterapeutyczne. Pozdrawiam!