Co oznacza wynik MR u 33-letniej kobiety?

Witam. Proszę o interpretacje wyniku RM. Dodam iż jest ból o umiarkowanym nasileniu w zależności od postawy ciała oraz słabsza jest prawa ręka i zdretwialy palec wskazujący oraz przy zaciska II dłoni dziwny opór. Krążek miedzykręgowyc5c6 obniżony z cechami dehydrtacji tworzy szerokpostawnątylna wypukline uciskajaca worek oponowy że zniesi niem rezerwy płynowej przed rdzeniem i zawężające częściowo otworybmiędzykręgowe. Krążek miedzykręgowych. Krążek c6c7 obniżony z cechamidehydratacji tworzy tylna centralnoprawoboczna skierowana ku górze przepuklinę z przylegający do góry sekwestrem wpuklającą się do kanału kręgowego na głębokość 4 mm uciskajaca worek oponowy modelujący rdzeń kręgowy znacznie zawężające prawy zachylek boczny kanału kręgowego i prawy otwór międzykręgowy. Rdzeń kręgowy o niezmienionym sygnale. wymiar strzałów około 10,11mm.

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na przepuklinę międzykręgową, która uciska rdzeń kręgowy. Ucisk jest przyczyną Pani objawów. Wynik wraz z opisem musi być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Na pewno wskazane będą odpowiednie ćwiczenia i zabiegi fizykoterapeutyczne. Pozdrawiam!