Badanie MR kręgosłupa 28-latka

badanie MR kręgosłupa l/s Spłaszczenie i dehydratacja krążka międzykręgowego l5/s1.Na poziomieL5/S1 centralno-prawoboczna przepuklina krążka miedzykręgowego wpuklająca się do kanału kręgowego na głębokość 5mm i zajmująca prawy zachyłek boczny.Materiał krążka wyrażnie uciska i przemieszcza początkowy odcinek nerwu rdzeniowego s1 po stronie prawej .Uwidoczniony fragment rdzenia kręgowego prawidłowej grubości bez ognisk nieprawidłowych sygnałów

Opisane jest badanie z wysunięciem dysku do światła kanału kręgowego. Nie wiem jakie ma pan objawy, jeśli nie ma objawów to wynik bez znaczenia, jeśli są i korelują z ww obrazem to należy rozpocząć jakieś leczenie.