Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wynik badania kręgosłupa wskazuje na zabieg?

Proszę informację na ile jest to poważne schorzenie. Obawiam się konieczności przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego, a mam dopiero 37 lat. "Osteofity trzonów kręgów L4-S1. W trzonach kręgów L4-S1 przy blaszkach granicznych obszary stłuszczenia związane ze zwyrodnieniem. Krązki międzykręgowe L4-S1 obniżone, z dehydratacją. Na poziomie L4-L5 centralna protruzja krążka międzykręgowego wpuklająca się do kanału kręgowego na głębokość 6,5 mm, zwężająca wymiar strzałkowy kanału kręgowego do 9 mm, ze spłyceniem zachyłków bocznych, z przyleganiem do korzeni n.rdzeniowych L5 wewnątrzkanałowo-prawdop. kolizji. Na poziomie L5-S1 centralno-prawoboczna protuzja krążka międzykręgowego wpuklająca się do kanału kręgowego na głębokość 6.5 mm, zwężająca wymiar strzałkowy kanału kręgowego do 8 mm, z uciskiem korzeni prawego n. rdzeniowego S1 wewnątrzkanałowo-kolizja, nerw ten obrzęknięty, pogrubiały. Na pozostałych poziomach krążki m/kr nie wpuklają się do kanału kręgowego, a wymiar strzałkowy kanału wyn. 15-17 mm. Stożek końcowy rdzenia kręgowego na poziomie Th12-L1, bez zmian ogniskowych"
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Bez samych objawów trudno coś powiedzieć jednak wypukliny i to obydwie wskazują spore zmiany i jednak możliwość operacji należy powaznie brać pod uwagę. Jednak sama zmiana bez objawów nie powinna byc jeszcze bezwzglednym wskazaniem do zabiegu, jednak jeśli pojawią sie objawy typu oslabienie czucia, oslabienie sily miesniowej lub zaburzona fynkcja zwieraczy wskazanie staje bezwzględne do operacji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy