Na co wskazuję ten MR kręgosłupa?

Witam, mam 28 lat i jestem po wizycie u neurologa. Miałam robione MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Na konsultacji od lekarza usłyszałam, ze w moim wieku to normalne, rehabilitacja i tak za dużo nie pomoże. Uzyskałam jedynie receptę na leki przeciwbólowe. OPIS MR następujący: Badanie wykonano w dwóch płaszczyznach w czasach T1-, T2- zależnych, TIRM. Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego. Trzony kręgow o zachowanej wysokości. Dehydratacja i obniżenie krążkow m-k L5-S1. Na poziomie L4-L5 niewielkie uwypuklenie krążka m-k modeluje worek oponowy, bez stenotypistkę kanału kręgowego oraz nieznacznie przewęża zachyłki kanału kręgowego. Na poziomie L5-S1 centralno-prawoboczna przepuklina krążka m-k, z podłużnym pęknięciem pierścienia włóknistego, bez ucisku na worek oponowy, bez stenotypistkę w wymiarze strzałkowym, powoduje przewężenie prawego zachylka kanału kręgowego,prawdopodobne przyleganie krążka m-k do korzeni do prawego nerwu rdzeniowego S1. Na pozostałych poziomach przepukliny krążków m-k ani stenozy kanału kręgowego nie wykazano. Stożek rdzenia kręgowego bez zmian. Proszę o odpowiedz, czy lekarz podjął odpowiednie leczenie.

NEUROLOG , ORTOPEDA i REHABILITANT muszą ocenić stanPacjenta ustalić dalszy plan leczenia i usprawniania.. Ważny PACJENT I OBJAWY NEUROLOGICZNE i historia leczenia; obraz RTG / MRI...

MRI OPIS wskazuje na uszkodzenie i przepuklinę dysku L5-S1 ! ; "OPIS MR : Badanie wykonano w dwóch płaszczyznach w czasach T1-, T2- zależnych, TIRM. Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego. Trzony kręgow o zachowanej wysokości. Dehydratacja i obniżenie krążkow m-k L5-S1. Na poziomie L4-L5 niewielkie uwypuklenie krążka m-k modeluje worek oponowy, bez stenotypistkę kanału kręgowego oraz nieznacznie przewęża zachyłki kanału kręgowego. Na poziomie L5-S1 centralno-prawoboczna przepuklina krążka m-k, z podłużnym pęknięciem pierścienia włóknistego, bez ucisku na worek oponowy, bez stenozy w wymiarze strzałkowym, powoduje przewężenie prawego zachyłka kanału kręgowego,prawdopodobne przyleganie krążka m-k do korzeni do prawego nerwu rdzeniowego S1. Na pozostałych poziomach przepukliny krążków m-k ani stenozy kanału kręgowego nie wykazano. Stożek rdzenia kręgowego bez zmian. "

Jak , LABORATORYJNE BADANIA...Istotne też inne schorzenia ; .. Konieczna pełna konsultacja neurologiczna: wywiad, badanie, przejrzenie wyników badań; Najważniejszy stan ogólny i neurologiczny PACJENTA ; Jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Wskazane regularne kontrole u Neurologa ; z dotychczasową dokumentacją, wynikami badań Pozdrawiam i zapraszam dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska