Co oznacza wynik RTG 48-latki?

Witam. Co oznacza opis zdjęcia RTG....nieznaczne zatarcie kąta przeponowo-żebrowego po stronie lewej: stan zapalny ?ślad płynu? Pola płucne bez zagęszczeń. Serce i aorta w normie. Nieprawidłowa sylwetka podczas wykonania zdjęcia

Witam serdecznie,

Wynik badania RTG prawdopodobnie zobrazował stan zapalny bądź też zmiany pozapalne. Wynik należy skonfrontować z obrazem klinicznym celem postawienia prawidłowo rozpoznania. Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.