Opis zdjęcia RTG klatki piersiowej u 56-letniej osoby

Jak interpretować opis zdjęcia rengenowskiego klatki piersiowej P-A : 105kv i 1,7 mas i bok 1235kv i 4 mas W okolicy dolnego bieguna wnęki lewej skape, pasmopwate zmiany nieoddmowe, pozapalne. Spłycenie kąta przeponowo-żebrowego lewego - zrosty. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych, miernie rozedmowe. Aorta wydłużona z blaszkami miażdżycowymi. Zwapnienia chrząstek żebrowych. Sylwetka serca i wnęki nieposzerzone.

Aleksander Ropielewski

Zależy to od powodu wykonania zdjęcia i objawów. Oppis zdjęcia nie budzi znacznego niepokoju.