Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 49-latka?

Proszę o analizę wyniku RTG kl. piersiowej p.a jest to zdjęcie na płycie, opis Około oskrzelowe zagęszczenia w okolicach wnęk i zachyłka przeponowo-sercowego po stronie prawej. Sylwetka serca w normie. Wydłużona, miażdźycowo zmienna aorta. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego. Dodam że 2 lata temu miałem robione zjdęcie na kliszy: Pola płucne bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca w granicach normy. Przepona, kąty przeponowo-żebrowe wolne . Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego. Oba opisy są wykonane przez tego samego lekarza

Lek. Tomasz Budlewski

a co się teraz dzieje? jakie objawy? proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.