Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 55-latka?

Serce lewokomorowe leżące na przeponie. Aorta nieco wydłużona w części zstępnej. Krążenie małe wyrównane. Widoczny miąższ płucny bez zmian zapalnych. Co to oznacza dla mnie, powiem prawdę nie raz robiłem rtg klatki piersiowej, ale z takim opisem spotkałem się po raz pierwszy.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są objawy ? Jaki powod badania ? Nadciśnienie tętnicze ?