Co oznacza wynik RTG piersiowej części kręgosłupa u 38-latki?

Witam mam pytanko w 2016 miałam robione rtg odcinek piersiowy kręgosłupa wynik Drobne osteofity na krawędziach trzonów reszta bez zmian .W 2017rtg kręg. kręgosłupa L/S A-P,L Wynik Zniesienie fizjologicznej lordozy. Nieznaczna rotacja kręgów w lewo zwężenie przestrzeni międzykręgowej L4-L5 . Teraz od kilku dni mam problem lewa ręka drętwieje ,ból promieniuje do łopatki :( Ostatnio trafiłam na izbę ponieważ miałam silny ból w klatce piersiowej :( po kilku wizytach w szpitalu stwierdzili ,że to rwa barkowa :( zrobiłam rtg odcinka piersiowego ; W odcinku piersiowym kręgosłupa dyskretne prawoboczne skrzywienie 38.Wielopoziomowa osteofitoza krawędziowa ..Przestrzenie międzykręgowa zachowana .Dodam że od 7 miesięcy mam rwę kulszową :( bardo boli :( lewa noga drętwieje aż do stopy Nie wiem co mam robić

Dzień dobry, osteofitoza oznacza stopniowe rozmiękanie, ponowne włóknienie i stwardnienie, prowadzi to do utraty masy kostnej i stanów zapalnych kręgów i stawów. Leczenie powinno opierać się na zwalczaniu dolegliwości bólowych, rehabilitacji oraz utrzymywaniu prawidłowej masy ciała.