Interpretacja wyników RTG kręgosłupa i dyskopatia

Witam, proszę o interpretację moich wyników RTG kręgosłupa : Dyskopatia kilku krążków międzykręgowych górnego odcinka kręgosłupa Th. Wielopoziomowa sklerotyzacja powierzchni blaszek granicznych oraz początkowa osteofitoza na krawędziach trzonów.Pogłębienie kifozy piersiowej. Esowata skoliza Th-L z rotacja trzonów. Poza tym kręgosłup Th i L- Sradiologicznie w normie. Proszę o jak najszybszą odpowiedź . Dziękuje z góry. Pozdrawiam.

Witam,
- dyskopatia kilku krążków międzykręgowych górnego odcina kręgosłupa th - kilka krążków w odcinku piersiowym wysunęło się z poza przestrzeni międzykręgowych.
http://veridis.pl/blog/2015/12/13/jak-dochodzi-do-wypadniecia-dysku/
- wielopoziomowa sklerotyzacja powierzchni blaszek granicznych oraz początkowa osteofitoza na krawędziach trzonów - są to zmiany zwyrodnieniowe kręgów.
- pogłębienie kifozy piersiowej. Esowata skoliza Th-L z rotacja trzonów - fizjologicznie w odcinku piersiowym jest wygięcie kregosłupa w osi strzałkowej, u pana jest powiększone. Dodatkowo występuje wygięcie kregosłupa w osi czołowej.
Pozdrawiam