Ból pleców a ćwiczenia

Kręgosłup TH: w kręgosłupie piersiowym obecne są- esowata rotacja trzonów i zaostrzenia a tylnych krawędziach trzonów. Kręgosłup L w kręgosłupie lędźwiowym uwidoczniono- zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 w odcinku tylnym i zaostrzenia na tylnych krawędziach trzonów. Plecy przy tym bolą, są jakieś bezpieczne ćwiczenia które mogę wykonywać aby polepszyć ten stan?

Witam, proponuję wybrać się do fizjoterapeuty, który technikami manualnymi przyniesie ulgę przeciążonym krążkom międzystanowym, oraz dobierze odpowiednie ćwiczenia do Pana stanu. Zalecam basen, kontrolowanie prawidłowej postawy ciała w pozycji siedzącej, unikanie zgięć kregosłupa i wykonywanie przeprostów (wygięć tułowia w tym w pozycji leżącej lub staniu).
Pozdrawiam.