Problem z dolnym odcinkiem pleców

Witam, od ponad roku mam problem z dolnym odcinkiem pleców, mianowicie w okolicach krzyża pojawia sie mocny ból, zazwyczaj mija po kilku/kilkunastu minutach. Najczęściej pojawia sie przy zakladaniu buta, wstawania z pozycji siedzacej itp. Nie promieniuje. Na RTG wyszło że mam spłyconą lordoze lędźwiową. Byłem u fizjoterapeuty stwierdził że chodzi prawdopodobnie o niewydolność mięśnia. Wykonywałem zalecane ćwiczenia ale dalej regularnie sie odnawia. Wykonać rezonans?

Witam,
warto skonsultować się z jeszcze jednym fizjoterapeutą i zrobić zalecane badania. Poza tym proszę nie rezygnować z ćwiczeń, skoro ból nie promieniuje to bardzo dobry znak. Może trzeba poszerzyć wykonywany zestaw ćwiczeń, o inne aktywności, polecam basen,spacery i trucht.
Pozdrawiam

Witam,
ból może być wynikiem zablokowania w stawach kręgosłupa, może być związany z tkankami miękkimi, z tego co Pan opisuje, jeśli ból sam mija po chwili raczej nie będzie to problem dysku więc rezonans raczej nie jest potrzebny. MYślę, że należy u Pana zwrócić uwagę na całą postawę, na nawyki z życia codziennego, być może zły ruch na co dzień wpływa na Pana problem. Terapia manualna także byłaby wskazana.
Pozdrawiam