Ćwiczenia przy przepuklinie szyjnej

Jakie ćwiczenia wykonywać przy przepuklinie szyjnej żeby choć trochę przestało boleć .Masaże mi nic nie pomagają

Witam.
Najlepiej, żeby udał się Pan do fizjoterapeuty, który dokładnie pokaże i objaśni jakie ćwiczenia i w jaki sposób powinien Pan wykonywać.

Bez badania fizjoterapeutycznego nie można zalecać ćwiczeń na tego typu dolegliwość, ponieważ były by to zalecenia w ciemno - ważne by terapeuta wiedział, na którym poziomie jest przepuklina i w którą stronę ucieka.

Mgr Maja Kanecka

Każdy z pacjentów jest inny i nie ma jednego zestawu ćwiczeń przy przepuklinie w odcinku szyjnym. Proponuję wizytę u fizjoterapeuty, który określi z czym jest problem (np. przykurcze mięśniowe, nieprawidłowe ustawienie głowy) i dobierze optymalny zestaw ćwiczeń.
Proponuję też spróbować zabiegów z terapii manualnej, które mogą złagodzić Pana dolegliwości.