Ćwiczenia na przepuklinę kręgosłupa lędźwiową i piersiową

Witam mam dwie przepukliny jedną lędźwiową druga piersiowa .Ale bardziej dokucza mi piersiowa czuję lekkie kłucie pomiędzy łopatkami tak jakby ktoś mnie z tyłu kół nożem czy są na to jakieś odpowiednie ćwiczenia?ostatnio zacząłem kłaść się na brzuch i podnosić głowę do góry i nie wiem czy to ćwiczenie mi pomorze czy wręcz zaszkodzi .I jak się napracuje fizycznie to znaczy dużo schylam i idę się położyć do łóżka to zaczynają mnie piec a zarazem parzyć stopy.Proszę o radę.

Witam,
pozycja, którą Pan opisuje powinna być dobra, proszę unosić klatkę piersiową, a nie zadzierać głowę. Radzę wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu (głównie w leżeniu na brzuchu i w klęku podpartym), codziennie przez około 10-15 minut. Warto też chodzić na basen 2 razy w tygodniu. Jeśli bóle nie ustąpią proszę skonsultować się z fizjoterapeutą, po dokładnym badaniu zaleci odpowiedni zestaw ćwiczeń.
Pozdrawiam

Witam,
koniecznie proszę udać się do fizjoterapeuty na wizytę. Jest Pani młoda i trzeba przede wszystkim zmnienić Pani złe nawyki i popracować nad prawidłową postawą. Terapia manualna, kinesiotaping oraz indywidualne ćwiczenia.
Pozdrawiam