Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nowatorski robot rehabilitacyjny Luna

Luna - nowatorski robot rehabilitacyjny może być stosowany we wszelkiego rodzaju chorobach związanych z zanikiem mięśni. Uczy się ruchu pacjenta, pomaga mu w aktywizacji mięśni, które wymagają ćwiczeń. Może być stosowany w pracy z dziećmi i dorosłymi, ma opcję włączenia gry, która odciąga uwagę od bólu towarzyszącego rehabilitacji. Ćwiczenie z Luną jest bardziej efektywne niż tylko z fizjoterapeutą. O tym, jak robot do rehabilitacji Luna EMG współpracuje z pacjentem opowiada. Michał Mikulski, jego twórca.

Witam,
dla wzmocnienia mięśni grzbietu najlepiej wykonywać ćwiczenia w klęku podpartym i w leżeniu na brzuchu. Głowa zawsze powinna znajdować się w przedłużeniu kręgosłupa, żeby nie obciążać mięśni karku.
W takich pozycjach można wyciągać kończyny do przodu, odwodzić je, wykonywać koci grzbiet. Możliwości jest bardzo dożo. Żeby ćwiczenie były skuteczne warto poświęcić na nie 10-15 minut każdego dnia. Dobrze połączyć je ćwiczeniami na mięśnie brzucha, ale zawsze pamiętać, żeby odcinek lędźwiowy przylegał do podłogi, to pomoże uniknąć przeciążeń.
Pozdrawiam

Fizjoterapeutka, masażystka i instruktorka fitness.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy