Intensywny ból dolnej części kregosłupa

boli mni dolna część kręoslupa juz ponad miesiac, ból jest intensywny, nie moge chodzic ,ruszac głową, lekarz rodzinny swteirdzil ze to wypadniecie dysku i dal skierowanie na fizjoterapie, jestem w polowie zabiegów a ból jaki był taki jest, prosze o rade co to moze byc i do kogo sie udac.

Witam,
najważniejsza jest dokładna diagnostyka, wypadnięcie dysku to pojęcia bardzo ogólne. Konieczne jest zrobienie prześwietlenia, które pozwoli stwierdzić, w którą stronę przemieścił się krążek międzykręgowy. Wtedy terapeuta będzie wiedział jak zadziałać. Nie wiem na jaką fizjoterapię chodzi, polecam specjalistów pracujących metodą McKenzie, dzięki niej szybko będzie mogła Pani zauważyć poprawę.
Pozdrawiam

Witam,
opis nie jest dokładny więc moge tylko przypuszczać, że ma Pani problem dyskopatyczny tzw. "wysunięcie" dysku (ból z promieniowanie do kończyny dolnej, przy przyciągnięciu głowy do mostka, problem z poruszaniem, ból przy próbie wyprostu lub zgięcia). Polecam wizytę u neurochirurga i wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego, wizytę u fizjoterapeuty - zabiegi fizykalne moga lekko uśmieżyć ból ale nie dadzą dostatecznej poprawy, polecam terapię manualną, kinesiotaping, ewentualnie leczenie przeciwzapalne, dużo odpoczynku w pozycji odciążonej, dla Pani niebólowej.
Pozdrawiam